Vzory a farby, ktoré majú šmrnc


Vzory a farby, ktoré majú šmrnc

Folk, etno, retro...spolu s týmito slovami sa mi hneď vybavia farby a vzory reprezentujúce všetky kultúry a obdobia, v ktorých dnes opäť nachádzame inšpirácie pre rôzne oblasti dizajnu a módy.

Jedným pohľadom si vďaka pestorfarebnej deke na posteli pripomeniete neskutočnú atmosféru Mexika alebo sa vďaka pastelovým odtieňom a geometrickým vzorom prenesiete do 60-tych rokov, či premeníte izbu vášho dieťa na komiksové kráľovstvo.

Vzorov a farieb sa nemusíte báť, treba s nimi však pracovať s citom a ako vždy platí, že menej je niekedy viac, teda okrem toho Mexika :). Príliš veľa kombinácií na jednom mieste by mohlo pôsobiť kontraproduktívne a vyvolať skôr choas ako vytúženú pohodu a atmosféru domova. 

Napríklad výrazné kreslá vyniknú skôr ako solitéry a sedačku ladenú v jednom tóne výborne oživíte vankúšmi rôznych dekorov. Originálne sú aj tkaniny, koberce zavesené na stene. Jednou z rád, ako nič nepokaziť v prípade viacerých vzorov, je držať sa pravidla "tón v tóne". 

Určite však netreba podliehať všetkým trendom, či módnym vychytávkam a nechať sa vtlačiť do niečoho, čo nám nesedí len preto, že je to IN.
Dnešná doba je naozaj pestrá a svojou rozmanitosťou ponúka niečo pre každého. Najdôležitejšie je, aby priestor odrážal vašu osobnosť, pretože len vtedy sa v ňom budete cítiť ako ryba vo vode.


Preto ak budete rozmýšľať o malých zmenách, ale aj veľkých prerábkach, nechajte sa viesť svojim citom a nalaďte sa na farby vzory, ktoré vám sedia.

Thu, August 4 2016

Lucia Pavlíková

0 Komentár

Súvisiace produkty

Komentár (0)

Obýčajný
sedací vak
Vyrábame na Slovensku
Garancia 3 ročnej záruky
Možnosť zdarma vrátiť do 14 dní
Všetok tovar máme skladom
Dodanie zdarma do 48 hodín
Unikátny moderný dizajn
Držia tvar ako kreslo
Luxusné poťahové látky
Vodeodolné látky do exteriéru
Vysoká odolnosť - dvojitý šev
Jednoduché čistenie, ľahká manipulácia
Bezpečné a zdravé sedenie
Náhradné poťahy za skvelé ceny
Široký výber taburetiek k vakom
Vhodné aj pre domácich miláčikov